X

Pressiteade: Valvoline sai Saudi Araabiast uue omaniku

22.08 2022 10:18

 

Augusti alguses teatas Saudi Araabia naftaettevõte Aramco aktsiate ostulepingu sõlmimisest Valvoline Inc. üleilmse tooteäri Valvoline Global Products omandamiseks 2,65 miljardi USA dollari eest.

Jaan Lajal, Stokkeri määrdeainete kategooria juht: „Hiljuti tuli uudis Valvoline’i uuest omanikust, kelleks sai Aramco, 110 miljardi dollarise aastase netosissetulekuga kütusefirma Saudi Araabiast. Mida see tähendab meie klientide jaoks Baltikumi turul? Ma usun küll, et nii suure naftafirma nagu Aramco ja Valvoline jõudude ühendamine annab kokku sünergia, mida mitmedki konkurendid peavad tahavaatepeeglist hoolega jälgima.“

Kuna Aramco strateegiasuund on ei vähem ega rohkem kui turuliidri positsioon, siis loodab Jaan Lajal, et klientidele tähendab see jätkuvalt stabiilset varustuskindlust ja konkurentsis toodete hindasid. Praeguses turbulentses turusituatsioonis on kindlasti tegemist hea signaaliga meie Balti regioonile. „Kui kiired on muutused, seda näitab aeg. Ma usun, et juba uuel aastal saame oma klientidele serveerida uue sünergia esimesi viljasid,“ lisab Lajal.
Jaan Lajal, Stokkeri määrdeainete kategooria juhtAramco saab kasu Valvoline’i tootmis- ja müügivõrgustikust, märkimisväärsest teadus- ja arendustegevuse võimekusest, partnerlusest suurte seadmete valmistajatega ning loomulikult 150 aastase Valvoline’i kaubamärgi ülemaailmsest tuntusest. Omandamine täiendab Aramco kõrgekvaliteediliste määrdeainete tootevalikut, optimeerib baasõlide tootmisvõimsust ning laiendab Aramco enda teadus- ja arendustegevust, samuti partnerlust originaalseadmete tootjatega.

Valvoline’i tegevjuht Sam Mitchell ütles, et äri laienemine on edukas tulemus ettevõtte strateegia arendamisel. „Me eraldame Valvoline’i jaemüügiosakonna ja üleilmsete toodete osakonna. Oleme loonud kaks juhtivat ettevõtet, mis on hästi positsioneeritud jätkuvaks eduks, kuna neil on individuaalsed strateegilised prioriteedid. Meie üleilmsete toodete meeskond saab uue kodu Aramco juures, et kasvatada äri edasi, arendades samal ajal Valvoline’i brändi määrdeainete turuliidriks.“

Valvoline’i jaemüügiteenuste võrk jääb kasutama Valvoline'i kaubamärki ja tooteid. Aramcolt hakatakse saama mootoriõlisid ja autohooldusega seotud tooteid.

Mohammed Y. Al Qahtani, Aramco asepresident rääkis, et Valvoline'i üleilmne äri sobib ideaalselt Aramco kasvustrateegiaga määrdeainete valdkonnas, kuna see võimendab ettevõtte ülemaailmset baasõlide tootmist, aitab kaasa teadus- ja arendustegevuse võimekusele ja tugevdab olemasolevaid suhteid seadmete valmistajaettevõtetega. „Valvoline'i kaubamärgi tugevust ja ülemaailmset tuntust arendatakse ja laiendatakse edasi Aramco juhtimisel. Silmapaistvad Valvoline’i inimesed liituvad meie tiimiga ja koos jätkame ambitsioonika strateegia elluviimist,“ lisas ta.

Jaan Lajal
Stokkeri määrdeainete kategooria juht 
jaan.lajal@stokker.com 
+372 501 7308 

"People. Cars. Greatness."

 

Võta ühendust Stokkeri müügimehega ja aitame leida just Sulle sobiva õli!

 
Ära vajuta